HAKKIMIZDA

Biz kimiz ?

2015 senesinde kurulan Pointron Teknoloji, bir Superuydu Ltd.Şti. iştirakidir. Superuydu şirketinin, verdiği uydu haberleşme hizmetleri sırasında pazarın ihtiyaç duyduğu teknoloji, çözüm ve cihazlar kendisi gibi şirketlerce kolay temin edilememesi ve hatta pazarda bulunmaması sebebi ile duyduğu ihtiyacın sonucunda hayata geçirilmiştir. İlk önce Superuydu’nun iç Ar-ge faaliyeti olarak başlayan çalışmalar sürecin ilerlemesi ve ortaya çıkan ürünlerin şirketin ana iştigal sahasını aşması sebebi ile bir markalaşma sürecinin ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda da Superuydu Ar-ge ekibinin o ana kadar ortaya çıkardığı teknoloji ve ürünler “Pointron Teknoloji” markası altında ayrı bir yapıya büründürülmüştür. Pointron, faaliyetlerine 2015 senesi sonundan itibaren Superuydu’dan bağımsız bir vizyon ve misyon ile devam etmiştir.


Pointron,  Teknoloji Geliştirme, Ekipman Üretimi ve Çözüm Tasarımı başlıkları altında kategorize ettiği çalışmalarına 2018 itibari ile Askeri Çözümler başlığını da ilave etmiştir.

Pointron, başta Superuydu olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerinin her tür haberleşme, farkındalık ile karar verme ihtiyaçları için elektronik, mekanik, yazılım, çözüm üretimi ve sistem entegrasyona dönük ürünler ortaya koymaktadır.